Nová kampaň rozšiřuje pole působnosti

Když jsme zkraje loňského roku začali připravovat koncept mediální kampaně Perspektiva, zaměřenou na podporu vzdělání v technických oborech, nedrželi jsme toto téma v rukou poprvé. Ještě několik let předtím jsme spolu s tehdejším vedením Hospodářské komory uvažovali o větší propagaci projektu Naše škola a Studuj řemeslo, ale k větší akci se tehdy nerozhoupala ani jedna ze zúčastněných stran.

O to víc jsme byli překvapeni a musím říct, že i nadšeni, když do námi připravené koncepce kampaně Perspektiva zapadly jak zájem středních škol (loni byla naším hlavním partnerem Střední technická škola Opava), tak potřeba jednotlivých regionálních zaměstnavatelů z řad úspěšných, převážně strojírenských firem. Světlo světa tak spatřil dlouhodobý projekt, cíleně směřovaný k rodičům žáků základních a středních technických škol a učilišť, který rehabilituje technické profese a technické vzdělávání v očích veřejnosti. Ta dlouhá desetiletí žila v předsudcích, že mladá generace, aby se měla dobře, se musí práci ve výrobě vyhýbat.

Do realizace kampaně jsme dali to nejlepší, co v nás je, a vznikly unikátní příběhy firem a jejich lidí, kteří psali historii tohoto ekonomického prostoru v minulém čtvrtstoletí. Byly to fascinující příběhy, které mnohdy začínaly v garážích a končily ve velkých výrobních halách, začínaly u jednoho soustruhu a končily zakázkami v mnoha státech světa. Tyto prezentace spolu s články sledující dění v technických oborech jsme uveřejňovali ve speciálních přílohách po dobu 16 týdnů.

Soubor těchto prezentací byl publikován ve speciálním časopise s názvem PERSPEKTIVA a tento časopis byl distribuován všem rodičům žáků devátých a osmých tříd v okrese Opava a na Krnovsku. Současně byla tištěná média podporována zdařilou vizuální kampaní na velké LED obrazovce v centru Opavy a samostatném webu www.perspektivy.eu. Záměr byl jasný, vytvořit takovou kampaň, která bude v našem regionu nepřehlédnutelná a použitím forem co nejatraktivnější. Jsem přesvědčen, že se nám to podařilo.

O to zkušeněji a s větší erudicí jsme se vrhli do letošního ročníku s názvem DOBRÁ PROFESE a do kampaně jsme zatáhli další významné instituce, které posouvají naši kampaň o úroveň výš. Krajský úřad, VŠB – Technická univerzita či obchodní dům Breda pomohou letos zatraktivnit obsah příloh a publikací a v případě chystaného Veletrhu profesních příležitostí oživit jeho program. Rozšíříme také distribuci časopisu dále mimo náš okres, protože jsme přesvědčeni o tom, že dobrého pracovníka, nebo teprve učně či studenta, lze tímto způsobem oslovit i ve vzdálenější oblasti. Také firmy přispějí ke kampani aktuálními nabídkami pracovních příležitostí. Máme radost, že letos můžeme zdvojnásobit obsah těchto každotýdenních příloh z loňských dvou stran na čtyři a že znovu můžeme dát čtenářům REGIONu OPAVSKO příležitost nahlédnout do nejvýznamnějších firem našeho regionu. Několikaměsíční přípravy tímto vydáním končí a my startujeme patnáctitýdenní maraton, na jehož konci si – jak doufáme – budeme moci říct, že to zase mělo smysl.

 

LINASET a.s. Fasto group s.r.o STROJÍRNA Vehovský s.r.o. ARAKO spol. s r.o. FERRAM a.s. ISOTRA s.r.o. PRESTAR spol. s r.o. Hansen Elektric spol. s r.o. CNC Bednář s.r.o. Opavanet OPaLL-AGRI s.r.o. GANEKO spol. s r.o. KAAPA CNC s.r.o. BRANO group a.s. RITSCHNY kovošrot a sběrné suroviny, s.r.o. HON – KOVO s.r.o. BREDA & WEINSTEIN Moravskoslezský kraj PF PLASTY CZ s.r.o. SOU stavební Opava, p.o. OSTROJ Opava a.s. VŠB – Technická univerzita Ostrava SŠ automobilní Krnov, p.o. REGION OPAVSKO Hanke strojírna s.r.o. Labortech ELFE Bašista Presshydraulika s.r.o. SŠT Opava SŠ průmyslová a umělecká, Opava, p.o. Haberkorn SŠ průmyslová, Krnov, p.o. Komutex Erdrich Umformtechnik s.r.o. SPŠ stavební, Opava, p.o.